FANDOM


Descent2-setup.jpg

Descent Druga Edycja - w trakcie rozgrywki

Descent2-monster-card.png

Descent Druga Edycja - karta potwora

Descent2-dice.jpg

Descent Druga Edycja - kości

Descent: Journeys In the Dark 2nd Edition to wydana w roku 2012 modyfikacja gry Descent polegająca na celu skrócenie czasu rozgrywki i zwiększenie dynamiki rozgrywki. Poskutkowało to wyeliminowaniem rozwoju postaci w trakcie pojedynczego scenariusza. Z drugiej zaś strony tryb kampanii znajduje się już w podstawowej wersji gry, trwa duzo krócej niż w pierwszej edycji i z tego powodu większa liczba graczy moze z niego skorzystać. W tym trybie w kązdym scenariuszu zarówno gracze jak i Pan Podziemi stają się coraz silniejsi.

Różnice w stosunku do pierwszej edycjiEdytuj

Najważniejszym celem wydania drugiej edycji było skrócenie czasu rozgrywki oraz eliminacja mniej dynamicznych elementow rozgrywki.

Proces wyboru i budowy postaci graczy został znacznie uproszczony. Każdy gracz wybiera jedną z ośmiu klas postaci. każda z klas ma dwa podtypy. W porówananiu z pierwszą edycją, gdzie wybór był znacznie szerszy skraca to czas potrzebny na zorganizowanie ekipy do przeszukiwania podziemi.

W podziemiach nie można znaleźć już nowych przedmiotów w skrzynkach ze skarbami, ani wybrać się do sklepu w celu uzupełnienia eliksów zdrowia czy wytrzymałości. Zamiast skrzynek na planszy rozmieszczone są miejsca w których można poszukać czegoś pożytecznego, najczęściej znajdując eliksir.

Po wyczerpaniu punktów zdrowia gracz nie umiera i nie trafia do miasta. Zostaje tam gdzie otrzymaliśmy ostatni cios, ale jest znokautowany. W następnej turze rzuca kością, aby ustalić ile punktów zdrowia zostało przywróconych dzięki regeneracji.

Kości ataku zostały uproszczone, pozbyto się osobnych kości ataku w zależności od rodzaju ataku jaki wykonujemy zastępując to jedną kością ataku. Do ataku używanych jest zwykle 2-3 kości.

Zamiast stałej wartości pancerza wprowadzone zostały kości obrony, dzięki czemu trudniej jest przewidywać jak udany będzie atak. Wprowadza to więcej losowości przy zadawaniu obrażeń niż w poprzedniej edycji.

LinkiEdytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki