FANDOM


Słowo od pomysłodawcy:Edytuj

Gry planszowe wiki, to strona powstała aby stworzyć bazę wiedzy na temat gier planszowych. Tworzyć może ją każdy, kto poświęci 10 minut na naukę składni i czas na pisanie artykułów.

Powstała z myślą o innej formie organizacji informacji niż popularne do tej pory w środowisku blogi, funserwisy i forum. Wiki łatwo jest rozszerzać, edytować(składnia jest bardzo prosta, nie wymaga znajomości nawet HTML-a) i nie trzeba prosić administratora o pozwolenie na wrzucenie jakiegoś artykułu. Jednocześnie artykuły bardzo prosto można układać w kategorie i przemieszczać się między nimi, czy wyszukiwać interesujące nas informacje. Na forach jest to stosunkowo utudnione, BoardGameGeek też nie jest najwygodniejszy w wyszukiwaniu określonych informacji, a do tego problem może tam stanowić anglojęzyczność strony.

Na wiki każdy zarejestrowany może wrzucić plik, artykuły można tworzyć i edytować bez rejestracji, jednak jest ona pomocna do ustalenia kto co zrobił, jaki wkład wniósł w poszerzenie bazy wiedzy.

Spytacie zapewne dlaczego po prostu nie uzupełniać tymi danymi zwykłej normalnej wikipedii. Otóż dużo prościej jest zarządzać i kategoryzować więcej danych obejmujących dane zagadnienie na tego typu wiki tematycznej. A za tym idzie najważniejsze - łatwiej taką encyklopedię przeglądać i wyszukiwać interesujące nasz informacje. Poza tym można się tu pokusić o umieszczanie drobiazgów, które na ogólnej wikipedii raczej powinno się pominąć. Takich jak artykuły o sklepach internetowych(niewątpliwe pomogą wybrać najlepszą ofertę i rozeznać się w istniejących sklepach), miejscach do grania, konwentach z gamesroomem i linkami do ich oficnalnych stron, czy wspólnie tworzone arty na temat jakichś gier, erraty, pomoce gracza itp. itd. Dużo łatwiej też komunikować się i przekazywać sobie informacje co akurat wymaga wzmożonej inicjatywy redaktorów. Można takie info bez problemu wrzucać na stronę główną/do jakiegoś szablonu, tak że każdy wchodzący bez problemu rozezna się w czym fajnie by było pomóc.

Liczę na wsparcie projektu z Waszej strony. Tworzycie prostą w użyciu bazę wiedzy dla wielu ludzi(i mam nadzieje dla siebie także :) ).

--BluePL 18:44, 29 sty 2009 (UTC)

Jeżeli masz ochotę przeczytać więcej o celach i motywacjach Gry Planszowe wiki, zapraszam po poczytania:

  1. komentarzy pod newsem na stronie Games Fanatic
  2. dyskusji na forum gier planszowych

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki