FANDOM


Wydana w 2006 roku przez Portal gra planszowa autorstwa Michała Oracza. Akcja osadzona jest w dalekiej przyszłości w świecie znanym z fabularnej gry Neuroshima. Całość elementów gry stanowi plansza, oraz sześciokątne żetony Armii i mniejsze, okrąglłe znaczniki obrażeń. Każdy z graczy kieruje jedną z czterech dostępnych Armii: Posterunkiem, Hegemonią, Borgo lub Molochem. Każda z nich ma swoje unikalne jednostki i właściwości. Najważniejszym, żetonem każdej z Armii jest Sztab. Celem gry jest zadanie jak największych obrażeń Sztabowi przeciwnika i uchronienie swojego przed ranami. Gra doczekała się oficjalnego dodatku o nazwie Babel 13. Neuroshima Hex jak na produkcję polską odniosła duży sukces. Plasuje się wysoko w rankingu BoardGameGeek. Pozytywnie wypowiadają się o niej zarówno polscy jak i zagraniczni recenzenci. Została także wydana nakładem wydawnictwa Z-Man Games w języku angielskim.

Informacje o wydaniachEdytuj

Gra doczekała się trzech polskich wydań, edycji 1, 2 i najnowszej 2.5. W drugiej edycji przede wszystkim zmieniono planszę, która została rozszerzona o wiele pól i przyjęła kształt prostokąta(zamiast sześciokąta foremnego). Usunięto także małe liczniki ran znane z pierwszej edycji i zastąpiono jednym wspólnym licznikiem zlokalizowanym na obwodzie planszy. Zmiana planszy pozwoliła w późniejszym czasie na wprowadzanie dodatków.

Recenzja Neuroshima Hex09:47

Recenzja Neuroshima Hex

LinkiEdytuj

RecenzjeEdytuj

http://www.gry-planszowe.pl/article.php/12/483/Bitwa-na-Hexy-Neuroshima-Hex.html

http://gryplanszowe.net/male-szybkie-gry/neuroshima-hex-male-jest-piekne

http://www.rebel.pl/e4u.php/1,ModFiles/Download/files/rebel-times/Rebel-Times-10.pdf

http://spiellust.net/2008/02/neuroshima-hex-2nd-w-niemczech.html

http://www.planszowki.com/neuroshima-hex/

Recenzja gry pojawiła się także w czasopiśmie CD-Action numer 1/2007

InneEdytuj

Hard Hex strona fanów Neuroshimy

Neuroshima online

Neuroshima hex na BGG

Artykuły powiązaneEdytuj

Neuroshima_Hex!_-_Babel13-artykuł na temat dodatku do Babel13.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki